
Teamet bag Ferie for Alle 2016 i Messecenter Herning, fra venstre Johan Kaagaard Krog, Michelle Søgaard, Anders Ladefoged Mortensen, Lissa Pedersen, Knud Sørensen, Johnny Frandsen og Maja Kjær Juul.
TURISME: Skandinaviens største feriemesse byder næste år på over 1.000 udstillere.
”Igen næste år præsenterer vi over 1.000 udstillere Skandinaviens største udvalg af ferieoplevelser, -inspiration, -udstyr og -destinationer. Vores vigtigste mål er at sende besøgende hjem med deres drømmeferie,” siger projektchef i MCH, Anders Ladefoged Mortensen.
Ferie for Alle fylder samtlige 13 messehaller i MCH Messecenter Herning – det vil sige 60.000 kvadratmeter – og er delt op i fem områder: Udland, Danmark, Camping, Udeliv og Golf.
I de to store haller, som rummer “Udland”, vil der være fyldt med rejsebureauer og turistkontorer. Desuden vil besøgende her, som eneste sted i Danmark, finde Danmarks største charterbureauer samlet på et sted.
Et af dem er Apollo. De deltager med en stor stand med 35 medarbejdere, som i gennemsnit har arbejdet 11 år for selskabet:
På Ferie for Alle 2017 kan besøgende opleve samtlige mærker af campingvogne, autocampere og teltvogne på det danske marked samt gå på opdagelse i et stort udvalg af udstyr, fortelte og pladser i både ind- og udland.
Ferie for Alle 2017 foregår i MCH Messecenter Herning fra 24. til 26. februar. Messen er Skandinaviens største feriemesse og byder på over 1.000 udstillere og over 400 stande. Messen besøges af over 60.000.

STANDBY.DK Nyt om rejser

